Reklama

2013/05/01

bloSilesia - Od Zera Do Blogera

24 kwietnia o godzinie 18 w Katowicach odbyło się spotkanie blogerów z inicjatywy bloSilesia, przyjechali właściciele blogów głównie z terenu Śląska. Do "Pijalni Piwa Biała Małpa" wybrałem się z Weroniką posiadaczką photobloga. Mało kiedy mam przyjemność integrować się z blogosferą, więc taki wyjazd pozwolił mi poznać nowych ludzi, ich pasje i zainteresowania. Na miejscu zauważyłem, że blogosfera to nie tylko blogi o ubraniach i modzie, ale również o gotowaniu, religii, samochodach czy architekturze.


Wydarzenie zostało podzielone na dwie części, w pierwszej wypowiadali się blogerzy z ogromnym doświadczeniem i sukcesami na arenie blogosfery, a w drugiej blogerzy, którzy pracują na miano tych najlepszych.


Zdjęcia wykonali Weronika Mamot (1,2,4 i 5) i Tomek Szklarski (3,6,7 i 8), zdjęcia użyczone na potrzeby artykułu są własnością obu fotografów.


Tomasz Lach właściciel bloga o kulinariach rozpoczął spotkanie prezentacją „Sekrety profesjonalnego blogowania - pasja, strategia, design, marketing, zarabianie" w której przedstawił tajniki i informacje przydatne dla osób, które myślą o rozpoczęciu pisania lub są na początku tej drogi. Tomek mówił bardzo rzeczowo. Mocno mi zaimponował, nie tylko w kwestii wiedzy, ale też tego jak łatwo operował mikrofonem i słowem. Mimo, że to, co przedstawił podczas swojego wystąpienia nie za bardzo mnie zaskoczyło, to było to bardzo ciekawe i interesujące. Kolejnym blogerem był właściciel bloga religijnego Mateusz Ochmann, który bez obaw, nie prowadził krucjaty na rzecz nawrócenia się ludzi będących na sali :). Z tematem „Kamienie wołać będą! Blogować możesz o wszystkim. Niekoniecznie o kamieniach” przekonywał będących na sali, że można pisać o czymkolwiek się chce, najważniejsze by znaleźć swoja niszę oraz robić to z pasją.


Tomasz Lach przedstawia "Sekrety profesjonalnego blogownia"


Ostatnim prezentującym, a zarazem nie blogerem był przedstawiciel działki social media Kuba Nagórski z prezentacją „Personal branding w sieci, czyli co jeszcze obok bloga?". Była to dla mnie najważniejsza część spotkania, na którym najbardziej mi zależało. Bardzo mocno staram się by blog rozwijał się nie tylko jeśli chodzi o treść i zdjęcia, ale również o całą otoczkę, w końcu blog tworzy jedną całość treści z brandingiem i wyglądem. Bardzo istotne jest by strona była przyjazna dla czytelników i nie stała na przeszkodzie w przeglądaniu.


Kuba Nagórski przedstawiciel działki social media i  właścicielka bloga Kokopelia Design.


Na koniec wydarzenia w Hype Parku wypowiadali się właściciele blogów: Jak Zdobyć Dziewczynę?, Słoneczny Balkon, Aniesbrand i Kokopelia Design, które poznałem dopiero na spotkaniu. Obiecałem wszystko nadrobić w wolnej chwili, szczególnie, jeśli chodzi o ostatni blog. Spotkanie zakończyło się po godzinie 20 i na koniec zostały rozdane gifty od Frugo. Z samej imprezy jestem bardzo zadowolony, był na niej poruszony temat warsztatów dla blogerów na który na pewno chciałbym być. "Pijalnia Piwa Biała Małpa" jest odpowiednim miejscem do takich spotkań (atmosfera), ale jeśli odbyłyby się większym gronie jest to miejsce za małe. Cieszą mnie takie inicjatywy i liczę, że powstanie ich coraz więcej. bloSilesia to kolejny projekt po Swag Show Silesia, który aż woła "wyjdź z sieci (domu) i chodź spotkaj się z nami!".

7 komentarzy

 1. chętnie kiedyś wzięłabym udział w takim spotkaniu !:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie napisana relacja, świetny projekt.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowymaja 03, 2013

  uaa, zestaw 2xdots od hazela tak? to zdecydowanie za duzo jak na jeden fit. poza tym rosze 2k12>2k13, pozdrowka

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie ! Chciałabym wziąć w takim czymś udział :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. chciałabym kiedyś wziąć udział w takim spotkaniu

  OdpowiedzUsuń