Reklama

2015/09/09

Nike Roshe Run Hyperfuse "Gold Trophy"

Od pierwszego wydania Nike Roshe Run minęło już sporo czasu. W międzyczasie powstało sporo ciekawych kolorystyk, a sama nazwa modelu zmieniła drugi człon nazwy na One. Historia Roshe pokazuje jak szybko ciekawym projektem można podbić rynek. Jak pewnie zauważyliście moda na dane obuwie zmienia się z roku na rok, ogromną popularnością cieszyły się Vans Authentic, potem przyszła pora na Converse Chuck Taylor All Star, Nike Roshe Run, a ostatnio adidas Originals Superstar. Zostając jednak przy tych przedostatnich to poprzedni rok należał do niezliczonej ilości kolorystyk dość świeżego modelu w palecie Nike.

Jednym z wydań w bardzo ograniczonej ilości były Nike Roshe Run Hyperfuse "Gold Trophy" pochodzące z paczki o tej samej nazwie. Sama paczka powstała specjalnie na MŚ w 2014 roku w której znalazły się m.in. trzy bardzo ważne modele: Free Flyknit Chucka Premium, Air Max 1 i bohater tego wpisu Roshe Run Hyperfuse. Oreo podeszwa, elementy Hyperfuse, złoty Swoosh i piękna śnieżno biała cholewka są znakiem firmowym tego modelu. Materiały użyte do zbudowania cholewki to nubuk i siateczka, idealne połączenie.

Wielu osób przestało uznawać Roshe Run/One za ciekawy model tylko dlatego, że stał się mega popularny. Moim zdaniem to wciąż but, który powinien pojawić się u każdego zapaleńca kicksów. Na jego bazie niezliczona ilość konkurencyjnych firm stworzyła swoje modele mniej lubi bardziej przypominające Roshe. But wprowadził wiele świeżości, której potrzebował rynek w ostatnich 2-3 latach.

Na koniec chciałem podziękować chłopakom z ekipy Worldbox, którzy pomogli mi ogarnąć ten model. Dzięki!
fot. Kasia Półbratek

Brak komentarzy