Reklama

2015/10/24

Winter is Coming - Beanie

Po kilku propozycjach butów na jesienno-zimowy sezon, czas na czapki zimowe. Obecnie na rynku wybór jest ogromny, kilka moich propozycji możecie spokojnie kupić w kraju, a jeśli jakiś model jest niedostępny to i tak szeroki asortyment nam to wynagrodzi. Swoje propozycje chciałbym przedstawić w formie #trendbooka, ponieważ stwierdziłem, że sam wygląd to tylko jeden z czynników wyboru i równie ważne jest zobaczyć jak takie czapy leżą na głowie.

Moda w ostatnich sezonach idzie w kierunku "sypanek",  czapek w prążki oraz podwijanych. Nazwy dla dwóch ostatnich są kompletnie dowolne, ale najszybciej znajdziecie je pod nazwami "czapka rybaka" i "czapka menelka". Te w zestawieniu najczęściej wykonane są z akrylu czyli syntetycznego materiału. Nie jest on w zasadzie niczym złym, ale polecam wybrać modele z wełny z kilkoma domieszkami, są cieplejsze i jest to prawda, a nie luźne spostrzeżenie. W zestawieniu w większości modeli to 100% akryl, ale np. Carhartt WIP Navy Anglistic Beanie to aż w 78% wełna i tylko 22% domieszki w których skład wchodzi m.in. bawełna.

Jakie sklepy proponują najszerszy asortyment w tej kwestii? The Avenue oraz Apartment8 . Przy okazji przypominam, że na The Avenue wystarczy wpisać w kodzie zamówienia 10yowloski i otrzymujecie 10% znichy na wszystko, również na czapy.


Diamond Supply Co. Stone Cut Beanie in Speckle Black


Rised by Wolves Alert Watch Cap


Stussy Solid Color Cuff Beanie


10. Deep Division Navy Beanie


Carhartt WIP Navy Anglistic Beanie


Carhartt WIP Rib Beanie 

Brak komentarzy