Reklama

2016/02/09

DeLorean DMC-12 powraca!

Nie znam na świecie drugiego takiego filmu, który tak bardzo wpłynąłby na dzisiejszy przemysł jak "Back to the Future". Jest na świecie wielu producentów, ludzi, naukowców, którzy chcą stworzyć elementy ze świata filmu, który ukazał się ponad 30 lat temu! Niesamowite, że jednak największym marzeniem każdego fana trylogii z Marty McFly i dr Brownem w roli głównej jest tytułowy DMC-12. 

W ostatnich dniach obiegła świat informacja o wznowieniu produkcji. Nie będzie to jednak seryjna produkcja znana z fabryk w dzisiejszych czasach. Osoba odpowiedzialna za wznowienie posiada w swoich zasobach części do tego modelu, z którego można zbudować 300 pełnoprawnych jeżdżących DMC-12. Samochody będą składane ręcznie i zostanie na nie przeznaczone wiele roboczogodzin. O staranne wykonanie nie ma co się martwić, firma od lat specjalizuje się w odrestaurowaniu tego modelu. Zmianą, którą na pewno dostrzegą nowi właściciele to silnik, V6 o pojemności 2,8 l który miał 130 km zastąpi jednostka o mocy 350-400 km. 

Jeśli spekulacje okażą się prawdą (w 2007 roku już pojawiła się podobna informacja) to samochód może być retro ideałem, ponieważ największą jego wadą od czasu powstania był silnik, który jak na tak futurystyczne i sportowe zapędy był po prostu za słaby.Brak komentarzy