Reklama

2016/04/03

Sk8-Hi

Gdy 16 marca 2016 roku minęła okrągła 50 rocznica w życiu Vansa, wiedziałem, że w niedalekiej przyszłości postawię na jeden z modeli tej marki. Sk-8 Hi to jeden z najlepiej rozpoznawalnych trampków na całym świecie. Noszony przez gwiazdy muzyki poprzez deskorolkarzy skończywszy na osobach, które lubią po prostu ten styl.

Bo Vans to nie zwykły trampek, a miałem okazję o tym się przekonać kilkukrotnie, mimo złej opinii modelu Authentic miałem do niego wielką słabość. Kilka razy kupione po czym szybko podziurawione, rozklejone, trudno. Później przyszedł czas na lepsze modele jak Era California (super wykonanie), OTW Lasdun (fantastycznie) no i teraz Sk8-Hi Kup w całkiem nowej odsłonie. Sam styl cholewki i jej budowa nie uległ zmianie, co innego podeszwa, producent nazwał to unowocześnienie Lite +, co to w praktyce znaczy? Podeszwa wykonana jest z pianko-gumy, jak to wpływa na buta? Jest lżejszy to na pewno, miększy, wygodniejszy. Chodzi się w nim całkiem przyjemnie i zaczynam przyzwyczajać się do nich jako ulubionej pary w tym okresie pogodowym.

Jak wiele znaczy również dobra w tym momencie kurtka to sami wiecie, pogoda bywa kapryśna, w jednym momencie mamy piękne słońce, w drugim wiatr i deszcz. Idealnie do tych warunków pasuje parka od Backyard Cartel Kup, wykonana z nieprzemakającego materiału, z regulowaną długością na plecach, ściągaczami w postaci sznurków oraz kapturem. Fajnie, że producent nie poskąpił na tradycyjnych kieszeniach wewnątrz i na zewnątrz kurtki. Niektórzy dla ekstrawagancji produktu starają się wyeliminować kieszenie, co jest totalnym bezsensem. Dzięki temu, że bluzę zastąpiłem właśnie parką pozwoliłem sobie, żeby pod spodem pojawił się tylko t-shirt również polskiej marki z Łodzi. 

shoes - Vans / jeans - Shade / t-shirt - Backyard Cartel / jacket - Backyard Cartel / sunglasses - Komono Crafted

fot. Kasia Półbratek

Brak komentarzy