Reklama

2016/04/02

Wywiad z Piotrkiem z White-Store

Na początku tego  roku umówiłem się z właścicielem White-Store z Białegostoku na krótką pogawędkę o tym co przyniesie zbliżający sezon. Piotrek, właściciel sklepu po za tym, że prowadzi swój własny sneakerstore, jest sneakerheadem od kilku dobrych lat. Uważnie obserwuję jego poczynania i powód, aby z nim porozmawiać nie jest przypadkowy, uważam, że zna się na rzeczy, czego dowodem jest jego kolekcja butów, którą możecie śmiało podziwiać wpadając na jego Instagram.

Kontrakty na zbliżający rok podpisane, jaka marka wywarła na Tobie największe wrażenie?

Cześć, dzięki za zaproszenie.  Nie jest to może dla nikogo zaskoczeniem, bo to trwa już jakiś czas, ale wskazałbym na to co robi adidas - a mianowicie jak zdominowali ostatnio rynek na trzech płaszczyznach - butów najtrudniej dostępnych i najdroższych - Yeezy i współpraca z Kanye Westem , średnio dostępnych - modele na piance Boost - Ultra Boost, NMD i inne oraz łatwo dostępnych - druga (a może i kolejna?) młodość modeli Superstar i Stan Smith. Każdy chce teraz mieć te modele na swoich nogach.Czy wziąłeś coś dla siebie z tego co zamawiałeś?

Wziąłem dwie pary modelu Sock Dart, którym jaram się bardzo i na który długo czekałem, zastanawiam się też nad beżowymi Gel Lyte III "Rose Gold", które uśmiechają się do mnie codziennie z półki w White-Store.


Od kilku dobrych lat, rok w rok jeden z modeli staje się ikoną sezonu, kto zatem w tym roku może otrzymać palmę pierwszeństwa? 

Ultra Boost, zdecydowanie.  Zaczynają powstawać wydania bardziej limitowane, kolaboracje i różne wersje tego modelu i jego popularność moim zdaniem jeszcze wzrośnie.


Ciekawe co sądzisz o tym pojedynku, dalej możemy liczyć na dominację Flyknitów czy powoli wkraczające odmiany NDM adidasa wygrają tą walkę?

Flyknit moim zdaniem staje się powoli bardziej pospolitą technologią, jest wprowadzany do tańszych modeli jak Roshe One czy odmiany Free, niedługo pewnie Nike zaserwuje nam jakąś nową innowację, bo jak na razie Primeknit + Boost czyli najlepsze wydania NMD wygrywają ten wyścig zdecydowanie. 

Zakontraktowanie towaru to dla Ciebie nic nowego, jakiego modelu już byś ponownie nie zamówił? 

Na każdy towar jest kupiec, sztuką jest do niego dotrzeć, tak by w zalewie sklepów i produktów dostępnych na rynku nie przegapił tego, który mógłby go zainteresować.

Gdybyś miał 5000 zł na zakupy u resellera, na jakie trzy pary postawiłbyś bez mrugnięcia okiem? 

Mój nr 1 na liście ASICS Gel Saga x Patta i około połowy budżetu już nie mamy 


lub nr 2: ASICS Gel Lyte V x Commonwealth "Da Vinci". Drugą połowę przeznaczyłbym na jakieś starsze wydania New Balance 1500 lub 577 i parę z zeszłego roku, która bardzo mi się podoba: KangaROOS Coil-R2 x 43einhalb "OVIS" 


Ostatnio zastanawiałem się na tą całą modą na buty, jakie widzisz plusy i minusy tego, co się obecnie dzieje?

Zacznijmy od minusów i tutaj powtórzę pewnie wielu moich kolegów - moda na reselling. Biorą się za to ludzie, którzy nigdy nie interesowali się kiksami, nie mają odpowiedniej wiedzy, liczą  jedynie na łatwy zarobek, przez co cierpią Ci, którzy chcieliby kupić daną parę dla siebie, do noszenia, do kolekcji. Ostatnio też nie podoba mi się zbyt duża ilość byle jakich kolaboracji, niektóre marki poszły na ilość a nie jakość i to nie jest spoko. 


Co do plusów, cieszy ogólne zainteresowanie ludzi kiksami, również tych starszych, zakładanie ich do różnych typów ubioru, coraz większa liczba kolekcjonerów i zajawkowiczów,  bo dzięki temu rozwija się nasz polski rynek streetwearowo-sneakersowy. 

Dzięki za wywiad i poświęcenie kilku chwil dla mojego bloga.

Pozdrawiam wszystkich, dzięki Kamil i pamiętajcie - nie bądźcie ofiarami hajpu, kupujcie to co Wam się podoba a nie to co "modne".

Brak komentarzy