Reklama

2016/10/08

ASICS Tiger Gel Respector "Moon Rock"

Od dzisiaj wlatuje nowa seria postów na bloga wraz z White-Store z Białegostoku będziemy wspólnie prezentować ciekawe modele, które znajdziecie w tym sklepie. Zamiarem całej serii będzie nie tylko pokazywanie butów na "hajpie", ale również tych, które uważam za godne uwagi, dlatego wspólnego wyboru będę dokonywał wraz z Piotrkiem, który poza tym, że jest właścicielem sklepu, jest uznanym snekaerheadem w naszym kraju.

Na zdjęcia wybrałem się z Jakubem, którego już mieliście okazję poznać tutaj. Nową serię nie mogłem rozpocząć lepiej, ponieważ ASICS w naszym kraju cieszy się coraz większym uznaniem nie tylko wśród zapalonych buciarzy, ale również ludzi, którzy po prostu szukają czegoś wygodnego i bardzo solidnego. ASICS Tiger Gel Respector "Moon Rock" cenowo plasuje się nieco drożej niż średnia cena za inne modele tejże marki. Buty zostały wykonane z wysokiej jakości zamszu w połączeniu beżu i szarości, gdzie tego pierwszego wykorzystano zdecydowanie więcej. Kolorystyka jest idealna dla ludzi, którzy stawiają na ciemne stonowane ubrania, buty w kontrastowym połączeniu powinny zdecydowanie wyróżniać się na nogach, a nie być tylko tłem dla całej stylówy. 

W Gel Respector nie da się nie zauważyć, że but został solidnie wykonany, przede wszystkim pierwsze co rzuca się w oczy to brak oznak klejenia na połączeniu cholewki z podeszwą. Niestety jest to dość częsty problem innych producentów stosujących połączenie zamszu z pianką podeszwy. Charakterystyczne podwójne szycie użyte w cholewce zostało poprowadzone bardzo solidnie i nie można mu nic zarzucić. Obejrzałem oba buty bardzo dokładnie i nie zauważyłem jakiś większych mankamentów czy niedociągnięć, które skreślałby ten model. W całej beczce miodu, którą wylałem na "Moon Rock" jest też łyżka dziegciu, wg mnie dalej producent nie radzi sobie za bardzo z doborem sznurówek, jako tako nie chodzi o samą kolorystykę, ale o długość, w jednych modelach są wg mnie zbyt krótkie w innych zbyt długie. W takim przypadku posiłkowałem się sznurówkami typu Sole Spaghetti, które ratowały mnie z opresji.

W skali 1-5, moim zdaniem "Moon Rock" to mocna "4" przede wszystkim cenię sobie wykonanie i solidność w butach, później dobór kolorystyczny, minus za brak tego "wow" oraz sznurówki, które powinny być zdecydowanie krótsze. 


Brak komentarzy