Reklama

2016/12/27

Converse Chuck Taylor All Star Tekoa "All Black"

Czy wyobrażacie sobie, aby zwykły trampek stał się pełnoprawnym butem na zimę? Jeszcze kilka lat temu nikomu na myśl by to nie przyszło, aby but, który latem ma być wygodny i przewiewny może być idealnym materiałem buta na zimę. Technika idzie do przodu, a producenci prześcigają się w tym, aby dogodzić jak największej rzesz ludzi na całym świecie.

Zimowe buty w mojej kolekcji są w mniejszości, nie jestem zbyt wielkim fanem "zimówek" dlatego, że są dla mnie zbyt ciężkie i niewygodne, na szczęście udało mi się kilka fajnych par butów nazbierać, którymi się już nie raz chwaliłem. Dziś jednak nie o tym, bo gdy  tak pomyśleć bardzo szybko z czym kojarzy się  marka Converse to od razu do głowy przychodzi Wam na myśl trampek, który jest znakiem rozpoznawczym marki. Dzięki jednak wykupieniu przez Nike ponad dekadę temu dziś możemy obserwować rozwój marki od technologicznej strony. Zamienianie biegówek w zimówki stało się obsesją amerykańskiej firmy, pierw padło na znane wszystkim modele Air Max, dziś na trampki Chuck Taylor All Stars.

Kilka dobrych tygodni temu odbyłem rozmowę z polskim oddziałem Converse. Trochę poruszyliśmy temat nowych technologii, wodoodpornych butów i ogólnie biznesu obuwniczego. Rzuciłem hasłem o tym, że na zagranicznych portalach nieśmiało pokazują się zimówki marki spod znaku gwiazdy. W tej sprawie osoba z którą się kontaktowałem stanowczo mi odpowiedziała, że będą próbowali co w ich mocy. Nieśmiało, bo nieśmiało ale do polskich sklepów wpadają dwa mega modele, widoczny poniżej Tekoa w czarnej kolorystyce oraz Street Hiker. A teraz jest najbardziej odpowiednia pora przeceny i zima, która dopiero może nadejść.


Brak komentarzy