Reklama

2017/04/30

Converse Chuck Taylor All Star x Nike Flyknit

W ostatnich 2-3 latach wielu producentów odsunęło się od koloru białego, zdecydowanie buty w tym kolorze nie były największym "must have" poprzednich sezonów. Ten rok to pasmo mega dobrych wydań modeli właśnie w tym kolorze. Jednym z najlepszy oczywiście są adidas YZY 350 V2 "Cream White", ale to nie wszystko, bo i wśród "trampkarzy" doszło do bardzo ciekawego wydania. 

Oczywiście z klasycznymi Converse Chuck Taylor All Star w białym wydaniu mamy do czynienia rok w rok, jedną z najlepiej wspominanych kolaboracji z innym producentem jest kolabo z Undefeated, ale to było parę dobrych lat temu. 

Dziś chciałbym Wam przedstawić wewnętrzne kolabo pomiędzy Converse i ich właścicielem czyli Nike. Od czerwca 2003 roku marka sygnowana gwiazdą w okręgu należy do firmy leżącej w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych. Nike jako właściciel początkowo nie ingerował w to co wydawało Converse, ale do zmian doszło całkiem niedawno, szczególnie, jeśli chodzi o nowoczesne technologie na polu których króluje Nike. Nike wprowadziło do modeli Converse wkładki Lunarlon znane np. z modelu Roshe One, dziś przedstawia model Chuck Taylor All Start, którego cholewka wykonana jest w technologii Nike Flyknit z włóknami z Flywire. Coś niesamowitego! Popatrzcie na zdjęcia poniżej, mega dobrze wygląda połączenie klasycznej struktury podeszwy oraz cholewki z nową technologią Nike. Od tych Converse bije nutka nowoczesności, ale to w ogóle nie niszczy legendy jakimi są trampki Converse. But dzięki wprowadzeniu Nike Flyknit jest nieco lższejszy i o wiele bardziej wygodny. W moim wypadku zawsze mam problem z doborem odpowiedniego rozmiaru, jeden jest dla mnie nieco za mały, drugi nieco za duży, teraz ten problem powinien zniknąć. Fantasyczne są też informacje, że but pojawi się wielu odmianach kolorystycznych m.in. Black/Storm Wind, Wolf Grey/Cool Grey, Green Glow/Rio Teal, Casino/Rhubarb i widoczne na zdjęciu White Mono True Indigo/Soar. Globalna premiera nowej kolekcji odbyła się 27 kwietnia.


 fot. Hypebeast

Brak komentarzy