Reklama

2017/04/10

Otwarcie Distance w KATO

Śpieszę z informacjami iż jestem świeżo po otwarciu Sneakers by Distance w Katowickim centrum handlowym Silesia City Center. Rzadko bywam na takich otwarciach z różnych przyczyn często zawodowych, ale na tej musiałem się zjawić. Mocno trzymam kciuki za rozwój streetwearu i buciarstwa nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na Śląsku z którego pochodzę.


Do Distance wpadłem około godziny 12:00 wraz Piechota-Fotografia, by obejrzeć jak zatowarowano nowy lokal, byłem pod sporym wrażeniem, pomimo, że czas na zamówień butów u producentów był na początku roku to Distance przygotowało się do tego otwarcia należycie. Na półkach pojawiło się sporo nowych modeli od Nike, adidas, Asics czy New Balance. Nie zabrakło również kilku hajpowych modeli, w tym adidas NMD R1 Primeknit OG.
Do dnia dzisiejszego na Śląsku jedynymi multibranżowymi sklepami były mainstreamowe sieciówki takie jak Sizeer i Footlocker. Po kilku rozmowach z osobami, które zajmują się sprzedażą w SnD wiem, że postawiono na pracowników dla których buty to pasja, z niektórymi uciąłem nieco dłuższą pogawędkę i nawet sporo dowiedziałem się nowego. Nie zrozumcie mnie źle, jestem osobą, która lubi "zaczepić" i uciąć sobie krótką pogawędkę, nie raz próbowałem w takich sklepach jak Sizeer czy Footlocker porozmawiać o butach, no i bywało z tym różnie. Distane wychodzi z założenia, że sprzedawcy reprezentują ich sklep, więc muszą być maksymalnie sfokusowani na to co oferują, nie tylko pod względem asortymentu, ale co najważniejsze również wiedzy.

Kilka pytań zadałem Michałowi, bardziej znanemu w środowisku pod pseudonimem Mahol. Michał to Brand Manager Sneakers by Distance, mając chwilę odpowiedział szczegółowo na moje pytania, aby nieco przybliżyć powód pojawienia się nowego lokalu w tym regionie.

Michale tak na początku muszę pogratulować, świetnie wykonana robota, skąd pomysł na otwarcie kolejnego miejsca na Śląsku, a dokładnie w Katowicach?

Dzięki wielkie. Katowice to jeden z głównych w Polsce ośrodków, w którym kumuluje się zajawka sneakersowo-streetwearowa. W tej części kraju jesteśmy dobrze znani jako sklep online ale wiemy, że nie ma nic lepszego niż brzydko mówiąc, możliwość skonsumowania zakupu drogą organoleptyczną 😉 Rozwijamy się i siłą rzeczy nie mogło zabraknąć nas w Kato.

Czy znasz dokładne plany, co do towaru, który znajdzie się za niedługo w Distance Katowice?

Tak naprawdę nie ma to znaczenia. Zadbaliśmy aby każdy kicks jaki mamy w ofercie Distance.pl był dostępny również w Katowicach. Jak to jest możliwe? Nasi doradcy sprowadzą w ciągu 48 godzin wybrany model z innego miasta lub bezpośrednio z magazynu głównego. Pozostaje jedynie przymierzyć i zdecydować.

Jak wielkie są szanse, że ludzie tutaj mieszkający również otrzymają szanse kupienia bardziej limitowanych modeli?

Jasne, że będziemy dropować fajne style w SbD Kato. Oczywiście wszystko w miarę możliwości. Sklep pozycjonujemy w kategorii produktu jako lokalizację premium i nie zapomnimy o tych co wiedzą co w trawie piszczy.

Do kogo głównie kierujecie sklep? Podejrzewam, że mieliście sporo osób online z tego regionu, liczycie na to, że taki klient również pojawi się w realu?

SbD to projekt kierowany do wszystkich. Słowo sneakers nie kojarzy się już z batonem tylko z oryginalnym, ciekawym butem sportowym, który daje wygodę i komfort. Naszym zadaniem jest przekazanie chociaż cząstki historii i wiedzy.

Dzięki Michale za krótki wywiad.

Dzięki.


Brak komentarzy